WhatsApp İletişim

Son depremler: Kandilli Rasathanesi ve AFAD verilerine göre dakika dakika son depremler…

Posted By: Site Owner In: Her Telden Genel Konular On: Comment: 0 Hit: 196
Son depremler: Kandilli Rasathanesi ve AFAD verilerine göre dakika dakika son depremler…

Son depremler: Kandilli Rasathanesi ve AFAD verilerine göre dakika dakika son depremler…

En ufak bir sarsıntıda tetikte olan vatandaşlarımız AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nde yayımlanan son depremleri araştırıyor. Bugün Denizli'de geçekleşen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler aramaları Google'da artı. İşte dakika dakika Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi...

Deprem hayatımızın bir gerçeği haline gelmiş durumda. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde yaşanan depremlerle birlikte vatandaşlar son depremleri araştırıyor. Yurdun farklı noktalarında gün içinde birçok deprem gerçekleşiyor ancak bunların büyük çoğunluğu hissedilmiyor. Nerede deprem oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi haberimizde.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Son Depremler İçin Tıklayınız !

Deprem, yer sarsıntısı veya zelzele, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır. Sismik aktivite ile kastedilen meydana geldiği alandaki depremin frekansı, türü ve büyüklüğüdür. Depremler sismograf ile ölçülür. Bu olayları inceleyen bilim dalına da sismoloji denir. Depremin şiddeti Moment magnitüd ölçeği (ya da eskiden kullanımda olan Richter ölçeği) ile belirlenir. Bu ölçeğe göre 3 ve altı şiddetteki depremler genelde hissedilmezken 7 ve üstü şiddetteki depremler yıkıcı olabilir. Sarsıntının şiddeti Mercalli şiddet ölçeği ile ölçülür. Depremin meydana geldiği noktanın derinliği de yıkım kuvvetine etkilidir ve yer yüzüne yakın noktada gerçekleşen depremler daha çok hasar vermektedir.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/son-depremler-kandilli-rasathanesi-ve-afad-verilerine-gore-dakika-dakika-son-depremler-3989551/

Comments

Leave your comment